Otwarcie nowej pracowni RTG

W dniu dzisiejszym w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego odbyło się oficjalne i uroczyste otwarcie nowej pracowni RTG, poprowadzone przez Dyrektora.

Przedsięwzięcie obejmowało zakup nowoczesnej aparatury RTG oraz adaptację pomieszczeń. Pracownia działa na co dzień w trybie całodobowym, bezpośrednio przy Izbie Przyjęć WSPR w Rzeszowie. Dzięki dofinansowaniu zakupu przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, możliwe było jeszcze w tym roku sfinalizowanie projektu. Koszt całego zadania to 1 mln złotych.

Aparatura stosowana w pomocy doraźnej przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie obsługuje codziennie ponad stu pacjentów, zarówno z miasta i powiatu, jak i całego województwa, dlatego też konieczna była wymiana starego i wysłużonego urządzenia, które spełniało swoje zadania przez ostatnie 30 lat.

W uroczystości wzięli udział: Krystyna Wróblewska - Poseł na Sejm RP, Jerzy Cypryś - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Stanisław Kruczek - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Grażyna Szarama - Radna Miasta Rzeszowa, Izabela Fac - Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Zdjęcia: