Podkarpackie Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie organizuje w dniach 19-21 czerwiec 2018 r. Podkarpackie Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w ramach ogólnopolskich eliminacji.
 
Celem realizacji przedsięwzięcia jest wyłonienie najlepszych Zespołów Ratownictwa Medycznego na terenie kraju z gościnnym udziałem drużyn z Ukrainy, jak również szeroko rozumiana promocja zdrowia. Współorganizatorem wydarzenia jest Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego.
 
W Mistrzostwach weźmie udział 20 drużyn z całego kraju, natomiast finał odbędzie się w tym roku w Olsztynie. Zmagania ratowników potrwają trzy dni. Zakres konkurencji oraz ich szczegółowa tematyka jest znana jedynie organizatorom, ale przygotowania trwają już kilka miesięcy.
Rzeszów stara się zaskoczyć uczestników, ponieważ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie eliminacje organizuje po raz pierwszy, jednak przedsięwzięcie aranżowane jest przez sporą grupę zawodowców, ratowników medycznych i lekarzy oraz partnerów: Państwową Straż Pożarną, Policję, Uniwersytet Rzeszowski-Wydział Medyczny, Crossfit, Aeroklub Rzeszowski.
Na zakończenie Mistrzostw Zespoły Ratownictwa Medycznego przejadą defiladą ambulansów ulicami miasta, aby w okolicach fontanny multimedialnej uhonorować zwycięzców. 
 
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli:
Ministerstwo Zdrowia
Wojewoda Podkarpacki
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Starosta Rzeszowski
Prezydenta Miasta Rzeszowa