Ratownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie pomagają przetrwać upały

Od środy 5.08.2015 ratownicy medyczni Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie pomagają przetrwać upalne dni mieszkańcom Rzeszowa oraz turystom.
 
Ze względu na bardzo wysokie temperatury, które utrzymują się od dłuższego czasu, zorganizowano punkt pomocy w którym zarówno dla starszych, jak i młodych ludzi przygotowano zimną wodę, podawaną w plastikowych kubkach oraz pomiary ciśnienia. Dodatkowo ratownicy udzielają informacji oraz konsultacji w zakresie przetrwania gorącego okresu, który jest uciążliwy dla naszych organizmów. Osoby z naciśnieniem odsyłane są do lekarzy rodzinnych.
 
Od początku akcji do czerwonego namiotu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego kierowała się ogromna liczba osób, które przemieszczając się po ulicach Rzeszowa, bardzo chętnie przystawały przy ratownikach, aby przynajmniej na chwilę odpocząć od fali gorącego powietrza i wypić schłodzoną wodę.
 
Punkt pomocy pogotowia rzeszowskiego od tygodnia stacjonował w nastepujących miejscach:
- środa, czwartek (5,6.08.2015) ulica Jagiellońska, Rzeszów
- piątek (7.08.2015) ulica Targowa, Rzeszów
- poniedziałek (10.08.2015) ulica Cieplińskiego, skrzyżowanie obok Urzędu Marszałkowskiego, Rzeszów,
- wtorek (11.08.2015) plac przy PKS i PKP, Rzeszów
 
Szczególne podziękowania kierowane są do ratowników, którzy poprzez swoje zaangażowanie wychodzą naprzeciw potrzebującym pomocy mieszkańcom miasta i turystom.