Lista zdarzeń

 • Tragiczny wypadek w Domostawie

  06.01.2019

  Dziś o godzinie 3 w nocy wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Domostawie, na drodze krajowej nr 19. Wstępne informacje mówiły o zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym. W zdarzeniu bierze także udział autobus.

  Na miejsce zadysponowano cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego. Po dojechaniu pierwszewo ZRM na miejsce, okazało się, że ciągnik siodłowy wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z osobowym hyundaiem, którym podróżowała 4-osobowa rodzina. Niestety, kierowca zginął na miejscu, jego żona zmarła w drodze do szpitala. Dwójka dzieci w wieku 2 i 11 lat została przewieziona do szpitala.

  W wypadku brał udział także autobus, którym podróżowało 56 obywatelów Białorusi. Kierowca chcąc uniknąć zderzenie, zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście żaden z pasażerów nie wymagał przewiezienia do szpitala.

  Na miejscu pomocy udzielały: L1201(Janów Lubelski), R1304 (Nisko), R1302 (Krzeszów), R1906 (Stalowa Wola)

  fot. Państwowa Straż Pożarna w Nisku

 • Wypadek w Galerii Rzeszów

  28.10.2018

  W dniu dzisiejszym o godzinie 11:19 w Rzeszowie w jednym ze sklepów Galerii Rzeszów doszło do zawalenia się podwieszanego sufitu.

  Wstępne informacje mówiły o jednej osobie poszkodowanej.
  Po dotarciu Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce i dokonaniu segregacji okazało się, iż poszkodowanych zostało siedem osób, bez zagrożenia życia.

  W momencie wypadku w sklepie znajdowało się ok 50 osób. Administrator budynku zdecydował o jego ewakuacji.

  Na miejscu został utworzony punkt medyczny. Spośród siedmiu osób poszkodowanych sześć zostało przewiezionych do szpitali w Rzeszowie.

  Pomocy udzielały:
  R1701, R1702, R1704, R1708

  fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

 • Wypadek policyjnego radiowozu z ciągnikiem rolniczym w Albigowej

  14.05.2018
  Dziś o godzinie 20:45 dyżurny Komendy Policji z Łańcuta poinfoirmował dyspozytora medycznego o wypadku policyjnego radiowozu z ciągniekiem rolniczym na drodze Albigowa-Markowa.
   
  Radiowóz jechał na pilną interwencję.
   
  Na miejscu okazało się, że poszkodowane są trzy osoby, w tym 15-letnie dziecko. 
   
  Wszystkie poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala w Łańcucie i Rzeszowie.
   
  Na miejscu pomocy udzielały:
  R11 01 (Łańcut), R17 02, R17 04 (Rzeszów
   
   
   
  fot. Rzeszów News
 • Potrącona rowerzystka w Rzeszowie

  12.05.2018
  Do zdarzenia doszło o godzinie 20.30 na ulicy Kwiatkowskiego w Rzeszowie. Dyspozytor medyczny został poinformowany o wypadku, w którym potrącona została rowerzystka, a samochód dachował.
  Po przyjeździe na miejsce zastano dwie osoby poszkodowane, 15-letnią rowerzystkę i 65-letnią kierująca samochodem osobowym.
   
  Z relacji świadków wynikało, że dziewczyna jechała rowerem po chodniku, w pewnej chwili zjechała na jezdnię, kierująca samochodem chcąc uniknąć potrącenia, gwałtownie skręciła, po uderzeniu w rowerzystkę zachaczyła o krawężnik i dachowała.
   
  Poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitla.
   
  Na miejscu pomocy udzielały:
  R1703, R1704
  fot. Rzeszów News
 • Wypadek na przejeździe kolejowym na ul. Borowej w Rzeszowie

  04.05.2018
  Dziś o godzinie 15:53 do rzeszowskiej dyspozytorni medycznej wpłynęło zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Wstępne informacje mówiły o zderzeniu samochodu osobowego z szynobusem.
   
  Na miejsce zadysponowano trzy zespoły ratownictwa medycznego.
   
  Po przyjeździe zespołów na miejsce zastano samochód osobowy marki nissan leżący na boku. Samochodem podróżowały trzy osoby. Kierowca i jedna z pasażerek po zderzeniu opuściły pojazd o własnych siłach, druga pasażerka musiała być uwalniana z pomocą służb ratunkowych.
   
  Obydwie pasażerki podróżujące nissanem zostały przewiezione do szpitala. W szynobusie relacji Rzeszów-Tarnobrzeg podróżowało ok 30 osób, nikt z pasażerów nie został ranny.
  Najprawdopodobniej kierowca nissana nie zachował należytej ostrożności. Jadący w kierunku Głogowa Małopolskiego szynobus uderzył w bok nissana - mówi Bartosz Wilk z Podkarpackiej Policji.
   
  Przejazd na ul. Borowej jest przejazdem kat. C, czyli przejazdem strzeżonym za pomocą samoczynnej sygnalizacji ostrzegawczej świetlnej i dźwiękowej.
   
  Na miejscu pomocy udzielały:
  R1703, R1708, R1102
   

  fot. Rzeszów News

 • Wypadek w Trzebownisku

  01.05.2018

  Dziś po godzinie 1 doszło do wypadku w Trzebownisku.

  Jak się później okazało, kierowca przy dużej prędkości na łuku wypadł z drogi i zatrzymał się na prywatnej posesji.

  Po przebadaniu alkomatem kierowca wydmuchał 2,5 promila alkoholu. Kierowcy nic się nie stało, pozostał do dyspozycji Policji, pasażerka z urazem kończyny została przewieziona do szpitala.

  Na miejscu pomocy udzielały:
  R1702, R1703

   

 • Tragiczny wypadek w Trzcianie

  14.12.2017

  Dziś po godzinie 7 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Trzciana koło Rzeszowa.

  Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 50-letni mieszkaniec powiatu dębickiego, kierując renault, jechał w kierunku Rzeszowa. Z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym w kierunku Krakowa 35-letnim kierowcą skody.

  Niestety, pomimo resuscytacji, kierowca renault zmarł na miejscu. Do szpitala w Rzeszowie przewieziono kierowcą skody.

  Na miejscu pomocy udzielały: R1705 i R1708

   

 • Wypadek w centrum Rzeszowa

  28.10.2017

  Dziś przed godziną 21 doszło do wypadku na skrzyżowaniu w pobliżu Galerii Rzeszów.

  W wypadku udział brały dwa samochody osobowe, citroen berlingo, kierowany przez 82-letnią kobietę oraz alfa romeo, kierowana przez 23-letniego mężczyznę. Jak podaje Policja, kierująca citroenem, jadąc ulicą Cieplińskiego w kierunku ulicy Krakowskiej, doprowadziła do zderzenia z alfą romeo, jadącą od ul. Marszałkowskiej.

  W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby, kierujący alfą romeo, kierująca citroenem oraz podróżujący z nią 74-letni pasażer, który z rozbitego samochodu uwolniony został za pomocą specjalistycznego sprzętu.

  Na miejscu pomocy udzielały:
  R1701, R1706, R1708

 • Wypadek autobusu MPK i samochodu osobowego w Rzeszowie

  27.10.2017

  Dziś o godzinie 23 doszło do wypadku autobusu MPK i samochodu osobowego na ulicy Dąbrowskiego w Rzeszowie.

  Kierowca fiata seicento, jadąc ulicą Dąbrowskiego zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem komunikacji miejskiej.

  Kierowca fiata w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. W wyniku wypadku poszkodowana została pasażerka autobusu, została przewieziona na izbę przyjęć celem diagnostyki. Kierowca autobusu pozostał na miejscu zdarzenia.

  Pomocy udzielały:
  R1705, R1704, R1701

   

 • Kolizja dwóch samochodów ciężarowych w Lutoryżu

  19.10.2017

  Dziś o godzinie 8.45 do SDM w Rzeszowie wpłynęła informacja o wypadku dwóch samochodów ciężarowych w miejscowości Lutoryż.

  Po dojechaniu zespołu ratownictwa medycznego na miejsce okazało się, że 38-letni obywatel Ukrainy, kierujący ciężarowym DAFem, jadąc w kierunku Rzeszowa, najechał na tył ciężarowego mercedesa, kierowanego przez 50-letniego obywatela Litwy. Kierowca DAFa doznał niegroźnego urazu kończyny dolnej. Pozostał na miejscu zdarzenia.

  Całe zdarzenie zostało zakwalifikowane przez Policję jako kolizja.

  Na miejscu pomocy udzielał R1701.

   

Strony