Lista zdarzeń

 • Wypadek autokaru w Nowej Dębie

  12.08.2017

  Dziś ok. godziny 6 rano w miejscowości Nowa Dęba doszło do wypadku autokaru Polskiego Busa. W pojeździe podróżowało 83 osoby. Z pierwszych informacji wynikało, że poszkodowanych zostało 29 osób, ogólna liczba poszkodowanych wzrosła do 38 osób.

  Jak podaje policja, prawdopodobnie nieuwaga kierowcy była przyczyną wypadku. Autobus zjechał z jezdni, po uderzeniu w latarnię zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Część pasażerów musiała być uwalniana za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

  Wszyscy zostali przewiezieni do okolicznych szpitali, także m.in. do Rzeszowa, Mielca, Tarnobrzega, Stalowej Woli.

  Burmistrz Nowej Dęby zaoferował pomoc dla pasażerów, którzy nie odnieśli obrażeń. W budynku miejscowej OSP pasażerowie oczekują na transport zastępczy.

  Na miejscu pracowało 16 Zespołów Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz 15 zestępów straży pożarnej:
  R2202, R2204 (Nowa Dęba), R0601, R0602 (Kolbuszowa), R1201, R1202, R1208 (Mielec), R1210 (Padew Narodowa), R2101, R2102 (Tarnobrzeg), R1901, R1904 (Stalowa Wola), R1710 (Sokołów Małopolski), R1703 (Rzeszów), LPR R6 (Kraków).

  fot. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

 • Wypadek na ul. Lwowskiej w Rzeszowie

  18.04.2017

  Do wypadku doszło na ul. Lwowskiej w Rzeszowie przy wyjeździe z miasta w kierunku Łańcuta.

  Kierowca opla z niewyjaśnionych przyczyn zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i uderzył w latarnię. Po zderzeniu kierowcę wyrzuciło na pas, którym początkowo jechał, w międzyczasie zderzając się z volkswagenem. Spadająca latarnia uszkodziła dodatkowo seata.

  W wypadku ranne zostały cztery osoby, kierowca opla, kierująca volkswagenem oraz dwójka pasażerów, w tym 3-letnie dziecko. Poszkodowani zostali przewiezieni do rzeszowskich szpitali. Droga w kierunku Rzeszowa i Łańcuta zablokowana była przez kilka godzin.

  Na miejscu pomocy udzielały: R1703 i R1702 (Rzeszów), R1101 (Łańcut).

   

 • Potrącenie dwóch osób na ul. Rejtana w Rzeszowie

  06.04.2017

  Dziś po godzinie 17 doszło do potrącenia dwóch osób na ul. Rejtana w okolicy Uniwersytetu w Rzeszowie.

  Na miejsce zadysponowano dwa zespoły ratownictwa medycznego.

  Jak wynika z informacji od Policji, 26-letni kierowca forda jadąc lewym pasem nie zatrzymał się przed przejściem, gdy w tym samym czasie inny kierowca na prawym pasie zatrzymał się, by przepuścić pieszych.

  Dwie młode osoby w wieku 18 lat zostały przewiezione do szpitali.

  Na miejscu pomocy udzielały zespoły:
  R1703 i R1706
  fot. Rzeszów News

 • Wypadek w Hyżnem

  06.04.2017

  Dziś o godzinie 13:59 do dyspozytora medycznego wpłynęła informacja o wypadku w miejscowości Hyżne. Z pierwszych informacji wynikało, że poszkodowanych jest 5 osób, które opuściły pojazd i doznały ogólnych potłuczeń.
  Na miejsce zadysponowano 3 zespoły ratownictwa medycznego a także powiadomiono pozostałe służby. Po dotarciu pierwszego zespołu na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia czołowego, poszkodowanych jest 5 osób, w tym dwie w cięższym stanie.
  Dyspozytor na miejsce zadysponował kolejny zespół oraz śmigłowiec LPR. Po kilku minutach dyspozytor otrzymał informację, że śmigłowiec LPR nie jest w stanie dolecieć na miejsce ze względu na warunki pogodowe. Na miejsce zadysponowano kolejne dwa zespoły, gdyż zgłosiła się szósta osoba z obrażeniami. Na miejscu pierwszej pomocy udzielali także pracownicy ośrodka zdrowia w Hyżnem, wypadek wydarzył się tuż przed samym ośrodkiem.
  Wszystkie 6 osób biorących udział w zdarzeniu zostało posegregowanych i przewiezionych do rzeszowskich szpitali.
  Na miejscu udział brały:
  R1712 (Błażowa), R1706, R1704, R1708, R1701, R1702 (Rzeszów), Rat 10 LPR (nie doleciał ze względu na trudne warunki pogodowe).

 • Awaryjne lądowanie samolotu na lotnisku w Jasionce

  27.03.2017

  Dziś o godzinie 12.59 do dyspozytora Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Rzeszowie wpłynęła informacja z Portu Lotniczego w Jasionce o awaryjnym lądowaniu samolotu.
  Z informacji wynikało, że w samolocie rejsowym Lufthansy doszło do awarii podwozia, które nie może się wysunąć. Na pokładzie samolotu znajdowało się 67 osób.

  Natychmiast uruchomiono procedurę awaryjną, na miejsce w pierwszej minucie wysłano cztery zespoły ratownictwa medycznego, powiadomiono przełożonych SDM i wojewódzkiego lekarza koordynatora. W następnych minutach powiadomiono ZRM z Sokołowa Małopolskiego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, dyspozytornię medyczną w Krośnie i Przemyślu, które zadysponowały ZRM z Sędziszowa Małopolskiego, Dębicy i Przeworska.
  Po 15 minutach od wezwania wpłynęła informacja z portu lotniczego, że na szczęście udało wysunąć się podwozie i samolot podchodzi do lądowania. Po kolejnych minutach uzyskano informację, że samolot bezpiecznie wylądował, a pasażerowie opuścili pokład.

  Karetki spoza rejonu zawrócono, natomiast rzeszowskie zespoły pozostały kilkanaście minut na miejscu zdarzenia. O godzinie 13.36 oficjalnie zakończono akcję, a zespoły zawrócono do miejsc stacjonowania.
  Nikt z 67 osób nie odniósł obrażeń.
  Na miejscu pomocy udzielały:
  R1705, R1702, R1704, R1710, TR, R1502 Przeworsk, R1602 Sędziszów Małopolski, R0301 Dębica, LPR Rat 10 Sanok.

 • Dwie osoby poparzone w pożarze na giełdzie samochodowej w Rzeszowie

  5.03.2017

  Dziś po godzinie 8 na rzeszowskiej giełdzie samochodowej przy ulicy Spichlerzowej doszło do pożaru.

  Do Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej dotarła informacja o wybuchu butli gazowej oraz dwóch osobach poszkodowanych. Po dojeździe zespołów na miejsce okazało się, że faktycznie doszło do rozszczelnienia butli gazowej i pożaru jednej z budek z grillem. W wyniku pożaru jedna z osób doznała poparzeń blisko 80% ciała, druga z osób miała poparzoną twarz, klatkę piersiową oraz ręce. Osoby te zostały przewiezione do szpitali w Rzeszowie.

  Na miejscu pomocy udzielał zespół R1703 i R1706.

   

 • Potrącenie rowerzystki w Lutoryżu

  28.02.2017

  O godzinie 16.14 dyspozytor przyjął informację o potrąceniu kobiety w miejscowości Lutoryż na drodze krajowej nr 19.

  Po dojechaniu zespołu na miejsce, okazało się, że kierujący mazdą podczas manewru wyprzedzania potrącił 52-letnią rowerzystkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do jednego z rzeszowskich szpitali.

  Na miejscu pomocy udzielał zespół R1702.

   

   

 • Śmierć mężczyzny na ulicy w Rzeszowie

  28.02.2017
  Dziś o godzinie 12.40 dyspozytor SDM przyjął wezwanie do mężczyzny, który zasłabł na ulicy.
  Zdarzenie miało miejsce na ulicy Piłsudskiego w Rzeszowie, w pobliżu ZUSu, w bardzo ruchliwym miejscu. Po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego na miejsce okazało się, że w pierwszych minutach od utraty przytomności, pomimo licznie zgromadzonych osób, nikt nie pomógł nieprzytomnemu mężczyźnie. Z pomocą przyszła dopiero pielęgniarka z pobliskiej przychodni, która do czasu przyjazdu karetki prowadziła masaż serca.Niestety, pomimo ponad 30 minutowej resuscytacji mężczyzny nie udało się uratować.
  Bardzo przykrym i zarazem bulwersującym jest fakt, że nikt z postronnych osób nie pomógł mężczyźnie.Przypominamy, że od września prowadzona była kampania medialna Rzeszów - bezpieczne miasto, oprócz zakupu defiblyratorów AED prowadzone były także darmowe szkolenia w kilku miejscach Rzeszowa, gdzie każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć, co zrobić w takiej sytuacji. Także dyspozytor medyczny zawsze udziela prostej instrukcji co należy robić do czasu przyjazdu karetki pogotowia.
  Na miejscu pomocy udzielał zespół R1705.
  fot. Rzeszów News
   
 • Kolizja w Nosówce

  28.02.2017

  Dziś o godzinie 12.28 do SDM wpłynęła informacja o kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Nosówka koło Rzeszowa.

  Po przybyciu zespołu na miejsce okazało się, że doszło do zderzenia dwóch opli astra, jeden z kierowców wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu kierującemu, po zderzeniu jeden z samochodów zatrzymał się na stromym betonowym przepuście.

  Pomocy wymagał jeden z podróżujących, 19-latek z urazem kręgosłupa trafił do rzeszowskiego szpitala.
  Na miejscu pomocy udzielał zespół R1702.

   

 • Mężczyzna wpadł do rzeki

  21.01.2017
  20 stycznia br. kilkanaście minut po godzinie 19 do rzeszowskiej dyspozytorni dotarła informacja, o mężczyźnie, który wpadł do rzeki Wisłok w okolicy Olszynek.
  Jak się później okazało, 45-letnia mieszkanka Boguchwały zauważyła, że mężczyzna chodzący po lodzie nagle wpadł do wody. Kobieta przed przyjazdem pogotowia zdołała wyciągnąć poszkodowanego na brzeg.
  Jak się później okazało, 32-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany, miał niespełna 2 promile alkoholu we krwi. Ratownikom powiedział, że chciał pochodzić sobie po lodzie i poobserwować kaczki. Z objawami wychłodzenia został przewieziony do szpitala.
   
  Na miejscu pomocy udzielał zespół R1702.
   
  Dzień później, 21 stycznia kilka minut po godzinie 9 do dyspozytorni wpłynęło identyczne zgłoszenie, tym razem z ulicy Styki w Rzeszowie. Po przybyciu na miejsce zespół zastał wychłodzonego, 29-letniego mężczyznę. Jak się później okazało, mężczyzna spacerował z psem, nagle pies wbiegł na lód, który się załamał. Mężczyzna chciał ratować psa, ale również pod nim lód się załamał. Świadkiem zdarzenia był 14-latek, który łowił ryby. To on pomógł mężczyźnie wydostać się na brzeg. Mężczyznę przewieziono do szpitala.
   
  Na miejscu pomocy udzielał zespół R1706.
  fot. Rzeszów News
   

Strony