Lista zdarzeń

 • Wypadek w centrum Rzeszowa

  28.10.2017

  Dziś przed godziną 21 doszło do wypadku na skrzyżowaniu w pobliżu Galerii Rzeszów.

  W wypadku udział brały dwa samochody osobowe, citroen berlingo, kierowany przez 82-letnią kobietę oraz alfa romeo, kierowana przez 23-letniego mężczyznę. Jak podaje Policja, kierująca citroenem, jadąc ulicą Cieplińskiego w kierunku ulicy Krakowskiej, doprowadziła do zderzenia z alfą romeo, jadącą od ul. Marszałkowskiej.

  W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby, kierujący alfą romeo, kierująca citroenem oraz podróżujący z nią 74-letni pasażer, który z rozbitego samochodu uwolniony został za pomocą specjalistycznego sprzętu.

  Na miejscu pomocy udzielały:
  R1701, R1706, R1708

 • Wypadek autobusu MPK i samochodu osobowego w Rzeszowie

  27.10.2017

  Dziś o godzinie 23 doszło do wypadku autobusu MPK i samochodu osobowego na ulicy Dąbrowskiego w Rzeszowie.

  Kierowca fiata seicento, jadąc ulicą Dąbrowskiego zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem komunikacji miejskiej.

  Kierowca fiata w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. W wyniku wypadku poszkodowana została pasażerka autobusu, została przewieziona na izbę przyjęć celem diagnostyki. Kierowca autobusu pozostał na miejscu zdarzenia.

  Pomocy udzielały:
  R1705, R1704, R1701

   

 • Kolizja dwóch samochodów ciężarowych w Lutoryżu

  19.10.2017

  Dziś o godzinie 8.45 do SDM w Rzeszowie wpłynęła informacja o wypadku dwóch samochodów ciężarowych w miejscowości Lutoryż.

  Po dojechaniu zespołu ratownictwa medycznego na miejsce okazało się, że 38-letni obywatel Ukrainy, kierujący ciężarowym DAFem, jadąc w kierunku Rzeszowa, najechał na tył ciężarowego mercedesa, kierowanego przez 50-letniego obywatela Litwy. Kierowca DAFa doznał niegroźnego urazu kończyny dolnej. Pozostał na miejscu zdarzenia.

  Całe zdarzenie zostało zakwalifikowane przez Policję jako kolizja.

  Na miejscu pomocy udzielał R1701.

   

 • Dwa wypadki z udziałem karetek pogotowia w Rzeszowie

  11.10.2017

  Pierwszy wypadek wydarzył się o godzinie 18.30 na skrzyżowaniu w okolicach hipermarketu E.Leclerc.

  Karetka jadąca na sygnale ulicą Powstańców Warszawy, z pacjentką z wypaduku, zderzyła się z fiatem croma, jadącym od ul. Sikorskiego. Po zderzeniu karetka wjechała na pas zieleni oraz chodnik, potrącając przechodzącą pieszą.
  Obrażenia doznał kierujący fiatem, ratownik medyczny z ambulansu oraz potrącona piesza. Przewożonej pacjentce nic się nie stało.

  Na miejsce zdarzenia wezwano dodatkowe zespoły. Kilka minut później jadąca do pierwszego wypadku druga karetka zderzyła się w tym samym miejscu z volkswagenem.
  W drugim zdarzeniu lekkie obrażenia odniosły trzy osoby, w tym lekarz i ratownik medyczny z ambulansu.

  Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Obydwie karetki jechały jako pojazdy uprzywilejowane, wjeżdżając na skrzyżowanie miały czerwone światło. Wszystkie osoby poszkodowane zostały odwiezione do szpitali w stanie dobrym.

  Pomocy udzielały:
  R1705 (brała udział w zdarzeniu), R1701 (brała udział w zdarzeniu), R1703, R1702, R1704, R1706, R1101 (Łańcut)

  W przypadku drugiego zdarzenia, karetka jadąca na pomoc pierwszej praktycznie dojeżdżała już na miejsce zdarzenia, jej prędkość była minimalna. Zdarzenie to pokazuje niestety także nierozwagę kierowców, którzy widząc poprzedni wypadek, rozbity samochód i ambulans, nie zwracali uwagi na inne służby jadące na pomoc. Tym bardziej, że rozbite karetki posiadały nowoczesne sygnały świetlne i dźwiękowe, słyszalne a przede wszystkim widzialne bardzo dokładnie z daleka.

 • Zatrucie w Szkole Podstawowej w Rzeszowie

  10.10.2017

  17 dzieci z szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 10 w Rzeszowie trafiło do szpitali.

   

  Po powrocie z zajęć na rzeszowskim basenie część dzieci źle się poczuła. Skarżyły się na bóle i zawroty głowy, nudności, bóle brzucha.

  Po zbadaniu przez higienistkę, personel szkoły zdecydował o wezwaniu pogotowia. Na miejscu lekarz zdecydował o konieczności przebadania i obserwacji dzieci w szpitalu. 17 dzieci zostało podzielonych na trzy grupy i przewiezionych do Szpitala Miejskiego, Szpitala Nr 2 i Szpitala Pro-Familia w Rzeszowie.

  Pływalnia, w której dzieci przebywały w dniu dzisiejszym została zamknięta, na miejscu czynności prowadzi Policja. 

   

   

  Na miejscu pomocy udzielały:

  R1701, R1702, R1708, 2 dodatkowe ZRM

   

 • Wypadek autokaru w Nowej Dębie

  12.08.2017

  Dziś ok. godziny 6 rano w miejscowości Nowa Dęba doszło do wypadku autokaru Polskiego Busa. W pojeździe podróżowało 83 osoby. Z pierwszych informacji wynikało, że poszkodowanych zostało 29 osób, ogólna liczba poszkodowanych wzrosła do 38 osób.

  Jak podaje policja, prawdopodobnie nieuwaga kierowcy była przyczyną wypadku. Autobus zjechał z jezdni, po uderzeniu w latarnię zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Część pasażerów musiała być uwalniana za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

  Wszyscy zostali przewiezieni do okolicznych szpitali, także m.in. do Rzeszowa, Mielca, Tarnobrzega, Stalowej Woli.

  Burmistrz Nowej Dęby zaoferował pomoc dla pasażerów, którzy nie odnieśli obrażeń. W budynku miejscowej OSP pasażerowie oczekują na transport zastępczy.

  Na miejscu pracowało 16 Zespołów Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz 15 zestępów straży pożarnej:
  R2202, R2204 (Nowa Dęba), R0601, R0602 (Kolbuszowa), R1201, R1202, R1208 (Mielec), R1210 (Padew Narodowa), R2101, R2102 (Tarnobrzeg), R1901, R1904 (Stalowa Wola), R1710 (Sokołów Małopolski), R1703 (Rzeszów), LPR R6 (Kraków).

  fot. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

 • Wypadek na ul. Lwowskiej w Rzeszowie

  18.04.2017

  Do wypadku doszło na ul. Lwowskiej w Rzeszowie przy wyjeździe z miasta w kierunku Łańcuta.

  Kierowca opla z niewyjaśnionych przyczyn zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i uderzył w latarnię. Po zderzeniu kierowcę wyrzuciło na pas, którym początkowo jechał, w międzyczasie zderzając się z volkswagenem. Spadająca latarnia uszkodziła dodatkowo seata.

  W wypadku ranne zostały cztery osoby, kierowca opla, kierująca volkswagenem oraz dwójka pasażerów, w tym 3-letnie dziecko. Poszkodowani zostali przewiezieni do rzeszowskich szpitali. Droga w kierunku Rzeszowa i Łańcuta zablokowana była przez kilka godzin.

  Na miejscu pomocy udzielały: R1703 i R1702 (Rzeszów), R1101 (Łańcut).

   

 • Potrącenie dwóch osób na ul. Rejtana w Rzeszowie

  06.04.2017

  Dziś po godzinie 17 doszło do potrącenia dwóch osób na ul. Rejtana w okolicy Uniwersytetu w Rzeszowie.

  Na miejsce zadysponowano dwa zespoły ratownictwa medycznego.

  Jak wynika z informacji od Policji, 26-letni kierowca forda jadąc lewym pasem nie zatrzymał się przed przejściem, gdy w tym samym czasie inny kierowca na prawym pasie zatrzymał się, by przepuścić pieszych.

  Dwie młode osoby w wieku 18 lat zostały przewiezione do szpitali.

  Na miejscu pomocy udzielały zespoły:
  R1703 i R1706
  fot. Rzeszów News

 • Wypadek w Hyżnem

  06.04.2017

  Dziś o godzinie 13:59 do dyspozytora medycznego wpłynęła informacja o wypadku w miejscowości Hyżne. Z pierwszych informacji wynikało, że poszkodowanych jest 5 osób, które opuściły pojazd i doznały ogólnych potłuczeń.
  Na miejsce zadysponowano 3 zespoły ratownictwa medycznego a także powiadomiono pozostałe służby. Po dotarciu pierwszego zespołu na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia czołowego, poszkodowanych jest 5 osób, w tym dwie w cięższym stanie.
  Dyspozytor na miejsce zadysponował kolejny zespół oraz śmigłowiec LPR. Po kilku minutach dyspozytor otrzymał informację, że śmigłowiec LPR nie jest w stanie dolecieć na miejsce ze względu na warunki pogodowe. Na miejsce zadysponowano kolejne dwa zespoły, gdyż zgłosiła się szósta osoba z obrażeniami. Na miejscu pierwszej pomocy udzielali także pracownicy ośrodka zdrowia w Hyżnem, wypadek wydarzył się tuż przed samym ośrodkiem.
  Wszystkie 6 osób biorących udział w zdarzeniu zostało posegregowanych i przewiezionych do rzeszowskich szpitali.
  Na miejscu udział brały:
  R1712 (Błażowa), R1706, R1704, R1708, R1701, R1702 (Rzeszów), Rat 10 LPR (nie doleciał ze względu na trudne warunki pogodowe).

 • Awaryjne lądowanie samolotu na lotnisku w Jasionce

  27.03.2017

  Dziś o godzinie 12.59 do dyspozytora Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Rzeszowie wpłynęła informacja z Portu Lotniczego w Jasionce o awaryjnym lądowaniu samolotu.
  Z informacji wynikało, że w samolocie rejsowym Lufthansy doszło do awarii podwozia, które nie może się wysunąć. Na pokładzie samolotu znajdowało się 67 osób.

  Natychmiast uruchomiono procedurę awaryjną, na miejsce w pierwszej minucie wysłano cztery zespoły ratownictwa medycznego, powiadomiono przełożonych SDM i wojewódzkiego lekarza koordynatora. W następnych minutach powiadomiono ZRM z Sokołowa Małopolskiego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, dyspozytornię medyczną w Krośnie i Przemyślu, które zadysponowały ZRM z Sędziszowa Małopolskiego, Dębicy i Przeworska.
  Po 15 minutach od wezwania wpłynęła informacja z portu lotniczego, że na szczęście udało wysunąć się podwozie i samolot podchodzi do lądowania. Po kolejnych minutach uzyskano informację, że samolot bezpiecznie wylądował, a pasażerowie opuścili pokład.

  Karetki spoza rejonu zawrócono, natomiast rzeszowskie zespoły pozostały kilkanaście minut na miejscu zdarzenia. O godzinie 13.36 oficjalnie zakończono akcję, a zespoły zawrócono do miejsc stacjonowania.
  Nikt z 67 osób nie odniósł obrażeń.
  Na miejscu pomocy udzielały:
  R1705, R1702, R1704, R1710, TR, R1502 Przeworsk, R1602 Sędziszów Małopolski, R0301 Dębica, LPR Rat 10 Sanok.

Strony