Lista zdarzeń

 • Wypadek na ul. Lwowskiej w Rzeszowie

  18.04.2017

  Do wypadku doszło na ul. Lwowskiej w Rzeszowie przy wyjeździe z miasta w kierunku Łańcuta.

  Kierowca opla z niewyjaśnionych przyczyn zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i uderzył w latarnię. Po zderzeniu kierowcę wyrzuciło na pas, którym początkowo jechał, w międzyczasie zderzając się z volkswagenem. Spadająca latarnia uszkodziła dodatkowo seata.

  W wypadku ranne zostały cztery osoby, kierowca opla, kierująca volkswagenem oraz dwójka pasażerów, w tym 3-letnie dziecko. Poszkodowani zostali przewiezieni do rzeszowskich szpitali. Droga w kierunku Rzeszowa i Łańcuta zablokowana była przez kilka godzin.

  Na miejscu pomocy udzielały: R1703 i R1702 (Rzeszów), R1101 (Łańcut).

   

 • Potrącenie dwóch osób na ul. Rejtana w Rzeszowie

  06.04.2017

  Dziś po godzinie 17 doszło do potrącenia dwóch osób na ul. Rejtana w okolicy Uniwersytetu w Rzeszowie.

  Na miejsce zadysponowano dwa zespoły ratownictwa medycznego.

  Jak wynika z informacji od Policji, 26-letni kierowca forda jadąc lewym pasem nie zatrzymał się przed przejściem, gdy w tym samym czasie inny kierowca na prawym pasie zatrzymał się, by przepuścić pieszych.

  Dwie młode osoby w wieku 18 lat zostały przewiezione do szpitali.

  Na miejscu pomocy udzielały zespoły:
  R1703 i R1706
  fot. Rzeszów News

 • Wypadek w Hyżnem

  06.04.2017

  Dziś o godzinie 13:59 do dyspozytora medycznego wpłynęła informacja o wypadku w miejscowości Hyżne. Z pierwszych informacji wynikało, że poszkodowanych jest 5 osób, które opuściły pojazd i doznały ogólnych potłuczeń.
  Na miejsce zadysponowano 3 zespoły ratownictwa medycznego a także powiadomiono pozostałe służby. Po dotarciu pierwszego zespołu na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia czołowego, poszkodowanych jest 5 osób, w tym dwie w cięższym stanie.
  Dyspozytor na miejsce zadysponował kolejny zespół oraz śmigłowiec LPR. Po kilku minutach dyspozytor otrzymał informację, że śmigłowiec LPR nie jest w stanie dolecieć na miejsce ze względu na warunki pogodowe. Na miejsce zadysponowano kolejne dwa zespoły, gdyż zgłosiła się szósta osoba z obrażeniami. Na miejscu pierwszej pomocy udzielali także pracownicy ośrodka zdrowia w Hyżnem, wypadek wydarzył się tuż przed samym ośrodkiem.
  Wszystkie 6 osób biorących udział w zdarzeniu zostało posegregowanych i przewiezionych do rzeszowskich szpitali.
  Na miejscu udział brały:
  R1712 (Błażowa), R1706, R1704, R1708, R1701, R1702 (Rzeszów), Rat 10 LPR (nie doleciał ze względu na trudne warunki pogodowe).

 • Awaryjne lądowanie samolotu na lotnisku w Jasionce

  27.03.2017

  Dziś o godzinie 12.59 do dyspozytora Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Rzeszowie wpłynęła informacja z Portu Lotniczego w Jasionce o awaryjnym lądowaniu samolotu.
  Z informacji wynikało, że w samolocie rejsowym Lufthansy doszło do awarii podwozia, które nie może się wysunąć. Na pokładzie samolotu znajdowało się 67 osób.

  Natychmiast uruchomiono procedurę awaryjną, na miejsce w pierwszej minucie wysłano cztery zespoły ratownictwa medycznego, powiadomiono przełożonych SDM i wojewódzkiego lekarza koordynatora. W następnych minutach powiadomiono ZRM z Sokołowa Małopolskiego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, dyspozytornię medyczną w Krośnie i Przemyślu, które zadysponowały ZRM z Sędziszowa Małopolskiego, Dębicy i Przeworska.
  Po 15 minutach od wezwania wpłynęła informacja z portu lotniczego, że na szczęście udało wysunąć się podwozie i samolot podchodzi do lądowania. Po kolejnych minutach uzyskano informację, że samolot bezpiecznie wylądował, a pasażerowie opuścili pokład.

  Karetki spoza rejonu zawrócono, natomiast rzeszowskie zespoły pozostały kilkanaście minut na miejscu zdarzenia. O godzinie 13.36 oficjalnie zakończono akcję, a zespoły zawrócono do miejsc stacjonowania.
  Nikt z 67 osób nie odniósł obrażeń.
  Na miejscu pomocy udzielały:
  R1705, R1702, R1704, R1710, TR, R1502 Przeworsk, R1602 Sędziszów Małopolski, R0301 Dębica, LPR Rat 10 Sanok.

 • Dwie osoby poparzone w pożarze na giełdzie samochodowej w Rzeszowie

  5.03.2017

  Dziś po godzinie 8 na rzeszowskiej giełdzie samochodowej przy ulicy Spichlerzowej doszło do pożaru.

  Do Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej dotarła informacja o wybuchu butli gazowej oraz dwóch osobach poszkodowanych. Po dojeździe zespołów na miejsce okazało się, że faktycznie doszło do rozszczelnienia butli gazowej i pożaru jednej z budek z grillem. W wyniku pożaru jedna z osób doznała poparzeń blisko 80% ciała, druga z osób miała poparzoną twarz, klatkę piersiową oraz ręce. Osoby te zostały przewiezione do szpitali w Rzeszowie.

  Na miejscu pomocy udzielał zespół R1703 i R1706.

   

 • Potrącenie rowerzystki w Lutoryżu

  28.02.2017

  O godzinie 16.14 dyspozytor przyjął informację o potrąceniu kobiety w miejscowości Lutoryż na drodze krajowej nr 19.

  Po dojechaniu zespołu na miejsce, okazało się, że kierujący mazdą podczas manewru wyprzedzania potrącił 52-letnią rowerzystkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do jednego z rzeszowskich szpitali.

  Na miejscu pomocy udzielał zespół R1702.

   

   

 • Śmierć mężczyzny na ulicy w Rzeszowie

  28.02.2017
  Dziś o godzinie 12.40 dyspozytor SDM przyjął wezwanie do mężczyzny, który zasłabł na ulicy.
  Zdarzenie miało miejsce na ulicy Piłsudskiego w Rzeszowie, w pobliżu ZUSu, w bardzo ruchliwym miejscu. Po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego na miejsce okazało się, że w pierwszych minutach od utraty przytomności, pomimo licznie zgromadzonych osób, nikt nie pomógł nieprzytomnemu mężczyźnie. Z pomocą przyszła dopiero pielęgniarka z pobliskiej przychodni, która do czasu przyjazdu karetki prowadziła masaż serca.Niestety, pomimo ponad 30 minutowej resuscytacji mężczyzny nie udało się uratować.
  Bardzo przykrym i zarazem bulwersującym jest fakt, że nikt z postronnych osób nie pomógł mężczyźnie.Przypominamy, że od września prowadzona była kampania medialna Rzeszów - bezpieczne miasto, oprócz zakupu defiblyratorów AED prowadzone były także darmowe szkolenia w kilku miejscach Rzeszowa, gdzie każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć, co zrobić w takiej sytuacji. Także dyspozytor medyczny zawsze udziela prostej instrukcji co należy robić do czasu przyjazdu karetki pogotowia.
  Na miejscu pomocy udzielał zespół R1705.
  fot. Rzeszów News
   
 • Kolizja w Nosówce

  28.02.2017

  Dziś o godzinie 12.28 do SDM wpłynęła informacja o kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Nosówka koło Rzeszowa.

  Po przybyciu zespołu na miejsce okazało się, że doszło do zderzenia dwóch opli astra, jeden z kierowców wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu kierującemu, po zderzeniu jeden z samochodów zatrzymał się na stromym betonowym przepuście.

  Pomocy wymagał jeden z podróżujących, 19-latek z urazem kręgosłupa trafił do rzeszowskiego szpitala.
  Na miejscu pomocy udzielał zespół R1702.

   

 • Mężczyzna wpadł do rzeki

  21.01.2017
  20 stycznia br. kilkanaście minut po godzinie 19 do rzeszowskiej dyspozytorni dotarła informacja, o mężczyźnie, który wpadł do rzeki Wisłok w okolicy Olszynek.
  Jak się później okazało, 45-letnia mieszkanka Boguchwały zauważyła, że mężczyzna chodzący po lodzie nagle wpadł do wody. Kobieta przed przyjazdem pogotowia zdołała wyciągnąć poszkodowanego na brzeg.
  Jak się później okazało, 32-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany, miał niespełna 2 promile alkoholu we krwi. Ratownikom powiedział, że chciał pochodzić sobie po lodzie i poobserwować kaczki. Z objawami wychłodzenia został przewieziony do szpitala.
   
  Na miejscu pomocy udzielał zespół R1702.
   
  Dzień później, 21 stycznia kilka minut po godzinie 9 do dyspozytorni wpłynęło identyczne zgłoszenie, tym razem z ulicy Styki w Rzeszowie. Po przybyciu na miejsce zespół zastał wychłodzonego, 29-letniego mężczyznę. Jak się później okazało, mężczyzna spacerował z psem, nagle pies wbiegł na lód, który się załamał. Mężczyzna chciał ratować psa, ale również pod nim lód się załamał. Świadkiem zdarzenia był 14-latek, który łowił ryby. To on pomógł mężczyźnie wydostać się na brzeg. Mężczyznę przewieziono do szpitala.
   
  Na miejscu pomocy udzielał zespół R1706.
  fot. Rzeszów News
   
 • Wypadek na ul. Beskidzkiej w Rzeszowie

  12.01.2017

  Dziś o godzinie 8.20 doszło do wypadku na ul. Beskidzkiej w Rzeszowie.

  Kierująca samochodem osobowym kia na łuku drogi wpadła w poślizg i zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z jadącym z naprzeciwka peugeotem.
  Początkowo dolegliwości zgłaszały dwie osoby, po przyjechaniu zespołów ratownictwa medycznego na miejsce okazało się, że jedna z osób nie wyraża zgody na pomoc. Do szpitala w Rzeszowie przewieziono jedną osobę.

  Na miejscu pomocy udzielał zespół R1708 i R1702.

  Dziś w Rzeszowie od rana panują trudne warunki na drodze. Występują duże opadu śniegu, na jezdniach zalega śnieg i błoto pośniegowe.

Strony

0