loader image
paliacja_03
Naszą dewizą jest uśmiech, życzliwość, cierpliwość i kompetencja. Każdy pacjent jest miło witany i otaczany troską.
Maria Grzegorzewska
kierownik Oddziału

Kliniczny Oddział

Opieki Paliatywno-Hospicyjnej

Czy Ty lub ktoś z Twoich bliskich żyjesz z poważną chorobą? Odział Opieki Paliatywnej przy Wojewódzkiej Stacjo Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie może Ci pomóc. Opieka Paliatywna to specjalna opieka medyczna, która pomaga w leczeniu symptomów oraz pozwala obniżyć stres podczas ciężkiej choroby. Naszym celem jest poprawienie Twojej jakości życia bez względu na to w jakim jesteś wieku czy z jaką chorobą się zmagasz.

Korzyści płynące z Opieki Paliatywnej

FIZYCZNE

Uwalnia ból

Leczy objawy

Łagodzi dyskomfort

Psychiczne

Dostarcza mentalnego
oraz psychicznego wsparcia

Pozwala osiągnąć cele i zamierzenia

Duchowe

Wzmacnia stronę duchową

Pozwala odnaleźć spokój i cel

Jak działamy

Filozofia

Naszym zadaniem jest zapewnienie:

paliacja_06

Ulgi

Ulgi w bólu i innych przykrych dolegliwościach związanych
z chorobą odpowiedniego nawodnienia i odżywienia

Opieki

Opieki i pielęgnacji
opieki psychologicznej, przeciwdziałając zaburzeniom lękowym i depresyjnym

Wsparcia

Wsparcia psychologiczno-socjalnego dla pacjenta oraz jego rodziny

edukacji

Edukacji rodziny co do potrzeb chorego, przygotowując rodzinę do ewentualnego ponownego zaopiekowania się chorym w domu z pomocą opieki hospicjum domowego

Rehabilitacji

Rehabilitacji usprawniającej, która wydłuża okres aktywności pacjenta w chorobie

Opieki Duchowej

Opieki duchowej dla chorego i rodziny (w zależności od wolnej woli pacjenta i jego najbliższych)

SPRAWDź NAS

Zaufało Nam Setki Pacjentów

“As a geriatric care manager, I value a company that puts patients first. And Valeo does just that. Responsible, committed and compassionate. They are a locally owned and operated company that is becoming very rare: a company that truly cares. They have taken extraordinary care of my clients. I can’t recommend them enough.”

„Zespół pracowników Klinicznego Oddziału Hospicyjno-Paliatywnego w Rzeszowie zajmował się moją babcią w jej ostatnich tygodniach życia. Pracownicy byli życzliwi, dobrze zorganizowani i przez cały pobyt mojej babci informowali mnie o jej stanie. Jestem wdzięczny całemu zespołowi, pielęgniarkom, lekarzom, którzy dbali o nią i o całą moją rodzinę, wiecie o kogo chodzi!”

„Świetna placówka! Na pierwszy rzut oka widać, że zespół tam pracujący jest oddany swojej pracy, co więcej jest oddany pacjentom. Pracownicy są przyjaźni, pomocni i oddani, zdecydowanie polecam!”

Kliniczny Oddział

Opieki Paliatywno-Hospicyjnej

Istnieje od dnia 1 marca 1993 roku

Całodobowy oddział opieki paliatywno-hospicyjnej sprawuje wielo-dyscyplinarną opiekę medyczną, psychologiczną, duchową i społeczną nad chorymi, których schorzenie nie oddziałuje na terapię przyczynową. Opieka ta obejmuje uśmierzanie bólu i innych objawów (leczenie objawowe), łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych oraz wspomaganie rodziny chorych w czasie trwania choroby, jak i po śmierci chorego.Celem tych wielokierunkowych działań jest poprawa jakości życia chorych i ich rodzin.

Uśmiech, Serdeczność

Oddział prowadzi również Hospicjum Domowe. Opieka paliatywna sprawowana jest w domu chorego przez pielęgniarki, poprzez wykonywanie procedur pielęgniarskich, udzielanie konsultacji i pomocy w prowadzeniu chorych w domu, prowadzeniu edukacji w zakresie praktycznego sprawowania opieki. Wizyty odbywają się trzy razy w tygodniu u każdego z pacjentów.

Oddanie, Poświęcenie

Dokładamy wszelkich starań, by każdy z naszych pacjentów otrzymał taką opiekę na jaką zasługuje.

Wykwalifikowany Zespół

Na oddział przyjmowani są przede wszystkim pacjenci w ostatniej fazie choroby nowotworowej, po skierowaniu od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty. Oddział ma charakter szpitalny z pokojami 2-osobowymi oraz trzema salami 4-osobowymi.

Skip to content