loader image

Ratownicy z rzeszowskiego pogotowia Mistrzami Polski

XVI Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym rozegrane zostały w  dniach 25-28.01.2022 roku w Bielsko-Białej. Do rywalizacji o najwyższe trofea w kraju stanęli również ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie w składzie: Jerzy Kiszka, Szymon Berłowski, Wojciech Filip, którzy w rewelacyjny sposób poradzili sobie z zadaniami z zakresu ratownictwa medycznego, wymagającymi wysokich kwalifikacji zawodowych, dużej odporności psychicznej w trudnych górskich warunkach w formule ciągłej gotowości do wyjazdu.

Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie jako pierwsi z terenu całego Podkarpacia w historii  wywalczyli mistrzostwo Polski w konkurencjach obejmujących trudne przypadki, oparte na prawdziwych zdarzeniach oraz zadaniach sprawnościowych. Zadania odbywały się w dzień i w nocy, wymagały od zawodników koordynacji, współpracy i fachowej wiedzy. Doświadczenie zespołu, ambicje i ciężka praca, a także ciągłe doskonalenie, pozwoliły stanąć na najwyższym podium w klasyfikacji, mierząc się z najlepszymi pogotowiami z całej Polski.

Jak mówi Dyrektor WSPR w Rzeszowie Andrzej Kwiatkowski, rozpiera go duma z osiągniętego przez przedstawicieli WSPR w Rzeszowie sukcesu, jakim jest wywalczenie pierwszego miejsca, podczas XVI Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym.

Jest to olbrzymie osiągnięcie, radość dla nas wszystkich, ale również duże wyzwanie do dalszego doskonalenia posiadanych umiejętności. Dziękuję całemu zespołowi za zaangażowanie pod kierownictwem Dyrektora Medycznego lek. Jacka Dźwierzyńskiego oraz Koordynatora ZRM Pana Michała Kotuli. Życzę wszystkim współpracownikom, w tych trudnych czasach, dalszych wspaniałych osiągnięć w pełnym zdrowiu, zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym

 

Podziel się ze znajomymi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Skip to content