loader image

Pracownia RTG

Przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

CZYM JEST BADANIE RENTGENOWSKIE?

Badanie radiologiczne (RTG) to badanie obrazowe, które pozwala na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w budowie prześwietlanego narządu. Ma szczególne zastosowanie w diagnostyce chorób układu kostno – stawowego i innych.

W Pracowni Rentgenodiagnostyki, wchodzącej w skład Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, wykonywane są badania głównie pacjentom ambulatoryjnym oraz pacjentom innych podmiotów działalności leczniczej, które zawarły z WSPR Rzeszów umowę na badania diagnostyki obrazowej. Dostępne są również badania odpłatnie, zgodnie z obowiązującym cennikiem usług.

NOWOCZESNY SPRZĘT RENTGENOWSKI

Profesionalny Personel

W naszej pracowni zatrudniamy tylko wykwallifikowany personel, który bez problemu i bez stresu pozwoli Państwu przejść przez każdy rodzaj badania.

pracownia_RTG (7)

W naszej pracowni wykonujemy
PRZEŚWIETLENIA

01 - frontside - k.Górne

KOŃCZYNY GÓRNE

02 - frontside - k.dolne

KOŃCZYNY DOLNE

03 - frontside - płuca

PŁUCA

04 - frontside - brzuch

BRZUCH

05 - frontside - czaszka

CZASZKA

05 - frontside - kregoslup

KRĘGOSŁUP

Najczęściej zadawane
PYTANIA

W zależności od rodzaju badania możesz zostać poproszony by położyć się na stole, stanąć w odpowiedniej pozycji bądź usiąść na krześle. Nasz technik na czas badania założy ci odpowiednią osłonę. Badanie trwa tylko kilka sekund i jest bezbolesne.


Do wykonania zdjęcia aparat używa dawki promieniowania. W naszej pracowni używamy absolutnego minimum by uzyskać interesujący nas obraz. W niemal każdym przypadku poziom promieniowa jest nieszkodliwy dla zdrowia.

Ogólnie powienieneś mieć na sobie ubranie w którym czujesz się komfortowo. Na czas badania możesz zostać poproszony by założyć specjalny fartuch i spodnie.

Zdjęcie otrzymasz do kilku minut od momentu skończenia badania.

Aktualny Cennik Badań

KONTAKT

Skip to content