Wojciech Filip i Marek Lech zdobyli pierwsze miejsce podczas III Regionalnych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym. Zawody odbyły się w Sulisławiu w dniach 17-19 czerwca 2026 roku. W zawodach wystartowało 40 drużyn dwuosobowych z całej Polski, rywalizujących o tytuł najlepszych ratowników medycznych w konkurencjach nocnych i dziennych.
Zadania w trakcie wydarzenia wymagają od uczestników działania pod presją czasu w warunkach realistycznych i podejmowania błyskawicznych decyzji. Jest to sprawdzian umiejętności i współpracy pokazujący jak wygląda prawdziwa praca zespołów ratownictwa medycznego.
Ratownicy Medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie pokazali, że w sytuacjach kryzysowych potrafią działać szybko, skutecznie i z pełnym poświęceniem dla pacjenta.

